Prekių krepšelis

Susisiekite +370 669 28000

Parašykite info@vetspot.lt

Keisti dalykai, kuriuos daro katės ir kodėl mes jas mylime

Dauguma kačių augintojų sutinka, jog jie dievina savo augintines kates dėl keistų dalykų, kuriuos jos daro. Nenuspėjamas ir juokingas kačių elgesys pagyvina bet kokių namų gyvenimą, tačiau tai, kas mums atrodo kvaila ir linksma, yra daroma instinktyviai. Jos susigyvena su žmonėmis ir įtraukia juos į savo kasdieninę rutiną, papirkdami savo labai linksmu elgesiu.

Yra penkios unikalios, o kartais mistinės kačių savybės, kurios privers jus pamesti galvas.

1. Minkymas letenėlėmis

Viena dažniausia ir išskirtinė katėms būdingo prieraišumo išraiška yra minkymas letenėlėmis. Vos tik jums atsigulus į savo lovą, ar įsitaisius savo mėgstamiausioje kėdėje, ji pasirodo iš niekur ir ima masažuoti jus ir/arba jūsų antklodę!

Žindomi kačiukai minko pėdutėmis norėdami stimuliuoti savo mamų pieno bėgimą, tačiau katės yra linkusios išlaikyti šitą elgesį ir suaugę. Blue Cross organizacija teigia, kad minkymas pėdutėmis yra didžiulis komplimentas, kadangi jis reiškia, jog katė jus mato kaip saugumą ir nusiraminimą suteikiantį asmenį. Kita teorija, kad minkymas yra jūsų katės būdas žymėti savo teritoriją, naudojant prakaito liaukas, esančias letenėlėse. Kad ir kokia to priežastis, tai gali būto laikoma pačiu žaviausiu dalyku, kurį daro jūsų katė. Kačių pasaulyje, minkymas letenėlėmis yra lygus meilei ir prieraišumui.

2. Judrumas

Vienas juokingiausių įpročių, dėl kurio kačių vaizdo įrašai išpopuliarėja žaibišku greičiu, yra jų gebėjimas be pastangų iššokti į didelį aukštį, išlaikant balansą. Yra rengiamos netgi profesionalios kačių judrumo varžybos, siekiant pademonstruoti jų norą peršokti per žiedus (tiesiogine prasme) ar slinkti tuneliais.

Yra svarbu jų neskatinti daryti triukus, kurie gali sukelti traumas, nes, priešingai, nei dauguma mano, katės ne visada nusileidžia ant savo kojų ! Nepaisant to, jūs privalote gėrėtis jų instinktyviais judesiais. Gėrėkitės iš pirmų pozicijų savo pūkuoto augintinio žaidimu vejantis kačių žaisliuką laiptais aukštyn ir žemyn, ar staigiai šokant ant kačių maisto gabalėlio, sukuriant akrobatinį šou!

3. Slėpimasis mažuose tarpeliuose

Ar yra kažkas mieliau, nei matyti dvi blizgančias akis išlendančias iš popierinio maišelio ar pamatyti pūkų kamuoliuką susirietusį mažoje kartono dėžutėje (kuri kartais būna tris kartus mažesnė už kačiuką! ) ? Katės yra pagarsėje, kaip slėpimosi mažose erdvėse meistrės, ir nors šis elgesys yra itin mielas, katės tai darydamos jaučiasi saugiau. Jos siekia patogumo, saugumo ir šilumos tose vietose, kurios jums gali pasirodyti keistos: batų dėžė, ar netgi vonios kriauklė.

Šis bruožas taip pat yra susijęs su jų gebėjimu miegoti bet kur, todėl jūs neturėtumėte nustebti atradus savo draugę katę susirangiusią skalbinių krepšyje ar ant tuščios lentynos. Tačiau būkite atsargūs – jūs ne visada galite ją pamatyti pasislėpus, todėl įsitikininkite, kur ji randasi, kad netikėtai jos nesužeistumėte ar neužrakintumėte spintelėje.

4. Lakstymas iš vieno namų kampo į kitą

Tai turbūt vienas iš keisčiausių dalykų, kuriuos daro katės, ir jos tai daro gana dažnai. Jei su kate gyvenate ilgą laiką, jums tai jau ne naujiena. Jos tiesiog atsitūpia ir tupi tyliai ir kukliai, o tada staiga jos šauna iš vietos kaip strėlės per kambarį ir vejasi….nieką. Arba tai, kas jums atrodo niekas.

Katės yra neįtikėtinai įnikusios į savo aplinką; jos mato ir girdi dalykus, kurių negali girdėti/matyti žmonės. Pavyzdžiui, mažas dulkių kamuoliukas, besiridenantis už kelių metrų. Iš tikrųjų tai ganėtinai baugina, kai matote savo katę spoksant į kampą ir stebint kažką nematomo, tačiau nusiraminkite, galimai jūsų katė pamatė kažką svarbaus.

5. Stebėjimas

Stebėjimas yra unikali, o kartais ir bauginanti kačių elgsena. Jei jūs kažkada nubudote viduryje nakties, ir pastebėjote, jog katė į jus spokso, arba galvojate, jog esate kambaryje vienas ir staiga suvokiate, kad jūsų „creepy“ kačiukas stovi už jūsų, jūs tuomet žinote, kad kačių elgesys kartais būna truputį baiginantis.

Katės mėgsta stebėti žmones! Visai kaip akyli kaimynai, katės spokso pro langus valandų valandas, stebėdamos kaip kiti nueina ir pareina. Jos netgi mėgsta iškišti galvą per žaliuzes arba net atitraukti užuolaidas, kad tik galėtų geriau matyti. Ir taip, kaimynai manys, kad tai jūs juos stebite!

Tai yra tik keli keisti dalykai, kuriuos darydamos katės atneša meilę, džiaugsmą ir jaukumą į jūsų pasaulį!

Šaltinis – https://www.hillspet.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.